Québec solidaire

On February 13, 2006, the Chief Electoral Officer authorized the Union des forces progressistes to change its name to Québec solidaire.

Address 533, rue Ontario Est, bureau 010
Montréal (Québec)
H2L 1N8
Date of authorization November 1st, 2002
Party leader, date of appointment Pierre-Paul St-Onge, May 7, 2013
Official representative, date of appointment Claude Généreux, December 9, 2014
Official agent Alain Tremblay
Officer Nadine Beaudoin
Officer Amir Khadir
Auditor
Firm
Sébastien Paquin, CPA auditeur
Paquin & Associés, SENCRL

Consult the financial reports of the party.